Városismereti séták

A 2021/22. tanévben, a Turizmus-vendéglátás Ágazatban tanuló 9. évfolyamos szakképző iskolai és technikumi tanulóink – az előző tanévhez hasonlóan – részt vettek azokon a turisztikai programokon, melyek az ágazat, valamint a turisztikai tevékenységek megismerését célozzák. 

A programsorozat 2021.09.07-14 között került lebonyolításra. 4 időpontban valamennyi érintett osztály részt vett a városismereti sétákon. A résztvevő tanulók bejárták Eger városának kiemelt turisztikai helyszíneit, megismerték a legnépszerűbb turisztikai attrakciók történetét és érdekességeit.  

Emellett 3 alkalommal, 2-2 csoportban szállodalátogatást is tettek tanulóink. A kirándulás alkalmával megismerhették a Saliris Resort Spa & Konferencia Hotel szolgáltatásait, szakszerű vezetés mellett bejárhatták és megismerhették a szálloda teljes területét. 

Mindkét program tanulóink szakmai ismereteit bővíti, segíti felkészülésüket az ágazati alapvizsgára.