Várnagy Andrea, egri születésű zongoraművésznőnek és lányának, Farkas Lili, fiatal zongoraművésznőnek interaktív előadása

2019.05.21-én Eger MJV Polgármesteri Hivatalának szervezésében iskolánkban is megvalósulhatott a ?Zenevarázslat? mozgalom elindítójának, Várnagy Andrea, egri születésű zongoraművésznőnek és lányának, Farkas Lili, fiatal zongoraművésznőnek interaktív előadása, melynek célja a komolyzene megismertetése, megszerettetése az úgy nevezett Z-generációval. A két, egyenként 45 perces, virtuozitást sem nélkülöző négykezes előadás során ismert komolyzenei dallamok csendültek fel a művészek űelőadásában, gondolatébresztő idézetekkel, versekkel kiegészítve, megmutatva diákjainknak, hogy a közismert rajzfilmek (pl. Bigyó felügyelő, Tom és Jerry stb.) vagy épp csengőhangok, más szignálok mögött a legnagyobb komolyzenei géniuszok művei állnak, és még sincsenek olyan távol tőlük a klasszikus melódiák. Olyan melódiák ezek, melyek gyakran közvetítenek a hallgató felé alapvető, mára már gyakran kiszoruló olyan emberi értékeket, mint a szeretet, a békesség, a nemzeti büszkeség, vagy épp az elcsendesülés, a nyugalom.