Gloria Victis történelmi vetélkedő

A Rákóczi Szövetség 26. alkalommal írta ki a Gloria Victis történelmi vetélkedőt Kárpát-medencei középiskolások részére. Iskolánk 3 fős csapatának sikerült kivívnia a budapesti döntőjébe jutást. A vetélkedő középdöntőjébe a Kárpát – medence minden területéről érkeztek diákok, összesen 65 csapat mérte össze tudását. A középdöntőbe 56. helyet érték el iskolánk tanulói (Győri Barnabás, Kajdi Dávid és Szabó Gábor). A középdöntő után vette kezdetét a Műegyetemi megemlékezés. A Himnusz után beszédet mond dr. Józsa János, a BME rektora, dr. Halzl József, a Rákóczi Szövetség elnöke, volt műegyetemi diák és dr. Boross Péter korábbi miniszterelnök. A 16:00-kor véget ért a megemlékezés után a fiatalok a BME előtt gyülekeztek a fáklyás felvonuláshoz. A fáklyás felvonuláson közel 2500 középiskolás és egyetemista tartott a Bem téri megemlékezésre. A megemlékezésen Bence Norbert kárpátaljai egyetemista szólalt fel a határon túli diákok nevében, majd Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter őt követte. A megemlékezést a múlt rendszerben csak a ?nemzet csótánya?-ként ismert Nagy Feró és Beatrice követte a jelenlevők legnagyobb örömére.