Kihirdették a VE-GA-TOUR vetélkedő eredményét

Kihirdették a VE-GA-TOUR vetélkedő eredményét

Iskolánk ?SK? csapata I. helyezést ért el!

Az Eszterházy Károly Egyetem a magyar gasztronómia népszerűsítésére, hagyományteremtő szándékkal vetélkedőt hirdet Észak-Magyarország középiskolás diákjainak ?VE-GA-TUR?-vetélkedő néven.

A rendezvény lebonyolítása az Eszterházy Károly Egyetem szervezésében történT, a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és a Vendéglátós Mesterek Klubja támogatásával. A megméretésre 16 csapat jelentkezett, a döntőre 13 maradt a versenyben.

A verseny első fordulójában egy turisztika-vendéglátás körében megfogalmazott tesztet kellett kitölteni a tanulóknak. A második fordulóban egyetemi hallgatók készítettek kis videofilmeket Eger turisztikai attrakcióiról és ebből egy hangos PPT-t kellett készíteni az idegenforgalom-turisztikai ágazatban tanulóknak, míg a vendéglátósoknak egy videofilmet egy szabadon választott vendéglátó egységről. A harmadik forduló jelentette a döntőt. Itt egy 40 kérdésre kellett válaszolni szintén idegenforgalom-turisztika-vendéglátás kérdéskörben.

Gratulálunk tanulóinknak és felkészítő tanáruknak a kitűnő eredményhez!

A csapat: Bányai Eszter, Pataki Jázmin, Kovács Kristóf
Felkészítő tanáruk: Dányi Imre

Bővebben: https://www.uni-eszterhazy.hu/hu/egyetem/egyetem/hirek-1048/c/-ve-ga-tour-eredmenyhirdetes